Sector Werken met vrijwilligers
Maart
Tijd
(Donderdag) 19:30 - 21:30
Locatie
Avans hogeschool, Hogeschoollaan 1
Details
Ben jij bestuurder van een vrijwilligersorganisatie? Dan nodigen wij jou van harte uit! Op donderdag 20 maart 2025 organiseren we een uniek bestuurderscafé. Dit is dé plek om ervaringen uit
Details
Ben jij bestuurder van een vrijwilligersorganisatie? Dan nodigen wij jou van harte uit!
Op donderdag 20 maart 2025 organiseren we een uniek bestuurderscafé. Dit is dé plek om ervaringen uit te wisselen over onderwerpen als een goed bestuur, financiën, marketing en communicatie, wet en regelgeving, en meer! Lijkt het je interessant om te sparren met andere bestuurders? En ben jij benieuwd wat er bij andere organisaties speelt? Meld je dan aan!
Tijdens het programma komen verschillende thema’s aan bod. Graag horen wij vooraf van jou waar jij het over zou willen hebben. Zo kunnen we ons programma aanpassen op jullie wensen. Denk hier vast over na! Nadat je bent ingeschreven, komen wij hierop terug bij je.
Voor wie?
Deze bijeenkomst is voor bestuursleden van vrijwilligersorganisaties en sportverenigingen die graag met andere bestuurders in gesprek willen, en kennis willen uitwisselen over diverse thema’s.
Hoe werkt het?
Circa een week voor aanvang krijg jij een herinneringsmail met alle aanvullende informatie om mee te doen.
Aanmelden & Afmelden
Wil jij meedoen? Meld je dan snel aan door onder in de training te klikken op ‘ja ik ben er bij’. Kun jij onverwacht toch niet mee doen? Stuur dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst een mailtje naar workshops@mooiwerkbreda.nl.
Vragen?
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl – Wij helpen je dan graag verder!
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!8
12 Plaatsen beschikbaar
Tijd
(Maandag) 19:15 - 21:45
Locatie
De locatie is in Breda, deze wordt zo snel mogelijk bekend gemaakt per mail als er meer bekend is.
Details
Houd jij je staande tijdens een conflict? Krijg tips en handvatten op welke manier je het beste met conflicten kunt omgaan. Iedereen maakt het wel eens mee: één conflict, het kan
Details
Houd jij je staande tijdens een conflict?
Krijg tips en handvatten op welke manier je het beste met conflicten kunt omgaan.
Iedereen maakt het wel eens mee: één conflict, het kan op je werk maar ook in privé sfeer gebeuren. Maar hoe ga je er mee om? Voor vele blijft het lastig. Tijdens de basistraining conflicthantering krijg je ondersteuning hoe je je in moeilijke situaties staande kan houden. Aan de hand van theorie, oefeningen en advies leer je om te gaan met lastige mensen en situaties.
Tijdens de training leer je naar elkaar te luisteren en trucs die je kunt toepassen tijdens de situatie om elkaar beter te begrijpen en het gesprek een positieve twist te geven.
Wil jij weten hoe jij jezelf staande kunt houden in een conflict? Dan is deze training iets voor jou!
Lesdata:
Les dag 1: Maandag 24 maart 2025
Les dag 2: maandag 31 maart 2025
Doelgroep
Iedereen die vrijwilligerswerk doet in Breda en wil leren hoe je met conflicten kunt omgaan.
Hoe gaat het in zijn werk?
Een week voor aanvang krijg jij een herinneringsmail met alle aanvullende informatie om mee te kunnen doen.
Aanmelden & Afmelden
Wil jij meedoen? Meld je dan snel aan door onder in de training te klikken op ‘ja ik ben er bij’. Kan jij onverwacht toch niet mee doen? Stuur dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst een mailtje naar workshops@mooiwerkbreda.nl
Vragen
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl. Wij helpen je dan graag verder!
Docent
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
16 Plaatsen beschikbaar
Mei
Tijd
(Dinsdag) 19:15 - 21:45
Locatie
Reeds onbekend, dit wordt zo snel mogelijk per mail bekend gemaakt!
Details
Wil jij leren hoe je op een fijne manier feedback kunt geven? Én hoe je omgaat met feedback die een ander voor jou heeft? Dan is deze training zeker iets
Details
Wil jij leren hoe je op een fijne manier feedback kunt geven? Én hoe je omgaat met feedback die een ander voor jou heeft? Dan is deze training zeker iets voor jou!
Feedback: je kan er op veel momenten mee te maken krijgen. Tijdens je (vrijwilligers)werk, het sporten op met vrienden en familie. Je krijgt het van bekenden (collega’s, vrienden, familie etc.), en soms ook van mensen die je misschien helemaal niet kent. Veel mensen zien feedback het als kritiek. Je doet iets, en iemand zegt er iets van… AUW! Dat komt hard binnen, want daar had je niet op gerekend.
Het kan ook zo zijn dat jij de persoon bent die denkt: ik moet hier eigenlijk iets van zeggen. Voor mezelf, voor een ander, voor het werk: noem maar op. Of je nu leidinggevende bent, coördinator of vrijwilligers, deelnemer, partner of vriend/vriendin.
Feedback geven is niet altijd even makkelijk. Hoe doe je dit op een goede manier, zonder iemand te kwetsen? Waar moet je op letten en hoe breng je de boodschap goed over? En natuurlijk niet te vergeten: hoe ga je er zelf mee om? Hoe reageer jij als een ander feedback heeft op jouw gedrag, functioneren, bezigheden of zijn. Hoe vat jij dit op? Als kritiek? Of heeft feedback voor jou een andere lading?
In deze training gaan we hiermee aan de slag. Zo leer jij wat feedback is, hoe je dit op een goede manier kunt geven en waar je dan op moet letten. Zo kruip je in de huid van zender en ontvanger en leer je wat belangrijke aspecten zijn. Want vaak bedoelen we kritiek niet verkeerd maar komt het voor die ander net wat anders over dan we zouden willen.
”Wist je dat: feedback en kritiek echt anders zijn? Feedback heeft als doel om een ander inzicht te geven in het gedrag van de ander en dit mogelijk te veranderen.”
Wil jij meer leren over feedback? Dan nodigen wij jou van harte uit!
Doelgroep: Deze training is speciaal bedoeld voor vrijwilligers in Breda die willen weten hoe ze feedback kunnen geven en ontvangen.
Hoe gaat het in zijn werk?
Een week voor aanvang krijg jij een herinneringsmail met alle aanvullende informatie om mee te kunnen doen.
Aanmelden & Afmelden
Wil jij meedoen? Meld je dan snel aan door onder in de training te klikken op ‘ja ik ben er bij’. Kan jij onverwacht toch niet mee doen? Stuur dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst een mailtje naar workshops@mooiwerkbreda.nl
Vragen
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl. Wij helpen je dan graag verder!
Wat levert de training op?
Na het volgen van deze training:
- weet jij wat feedback geven inhoud en waar je op moet letten;
- weet jij hoe je feedback op een goede manier kunt geven;
- heb je inzicht in wat het met die ander kan doen en met jezelf;
- heb je kennis gemaakt met feedback ontvangen.
”Na het volgen van deze workshop ontvang jij een bewijs van deelname dat jij kan gebruiken voor jouw persoonlijke ontwikkeling en verdere loopbaan. Ga jij aan de slag met jouw persoonlijke ontwikkeling? ’’
Docent
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
13 Plaatsen beschikbaar
Juni
16Jun19:1521:45Training: Moeilijke gesprekken voeren19:15 - 21:45 28 Plaatsen beschikbaar
Tijd
(Maandag) 19:15 - 21:45
Locatie
De locatie is in Breda, deze wordt zo snel mogelijk bekend gemaakt per mail als er meer bekend is.
Details
Ben jij bestuurslid of coördinator, en wil jij weten hoe jij moeilijke of lastige gesprekken aangaat? Dan is deze training zeker iets voor jou! Slecht nieuwsgesprekken voeren: hoe doe je dat?
Details
Ben jij bestuurslid of coördinator, en wil jij weten hoe jij moeilijke of lastige gesprekken aangaat? Dan is deze training zeker iets voor jou!
Slecht nieuwsgesprekken voeren: hoe doe je dat?
In deze training gaan we het hebben over het voeren van gesprekken waar je tegenop ziet
Slecht nieuws brengen, we hebben er allemaal mee te maken. Ook tijdens het vrijwilligerswerk. Bijvoorbeeld als een vrijwilliger niet goed functioneert, of als er iets vervelends is gebeurd. De boodschap zelf is vaak makkelijk te bedenken. Maar het gesprek en de emoties die meekomen, zijn vaak lastig. Zowel voor de zender als voor de ontvanger van slecht nieuws, blijft het zoeken naar de beste manier om dit te doen.
Tijdens deze cursus gaan we hier mee aan de slag. Trainer Thomas van Groepsanalyse neemt vrijwilligerscoördinatoren en bestuurders mee in de inhoudelijke kant, maar ook in de achterliggende emoties. Jij krijgt tips en handvatten op verschillende niveaus.
Na de training ben je in staat:
- om je eigen emoties los te koppelen van die van de ontvanger;
- om de boodschap waardevrij over te brengen;
- om gepaste nazorg te bieden.
- Oftewel: om ook de minder leuke gesprekken te voeren met de vrijwilligers van jouw organisatie!
Doelgroep
Deze training is speciaal voor Breda bestuursleden en vrijwilligerscoördinatoren die graag wat meer willen weten over hoe je moeilijke gesprekken kunt voeren.
Aanmelden
Ben jij erbij?
-
Ja - Ik ben erbij!
28 Plaatsen beschikbaar