WEBINAR: WET BESTUUR & TOEZICHT RECHTSPERSONEN
Tijd
Locatie
Online via Microsoft teams
Details
Zijn jullie statuten al helemaal in lijn met de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR)? Is je antwoord ‘nee’ of ‘geen idee’? Je hebt nog tot uiterlijk 1 juli 2026
Details
Zijn jullie statuten al helemaal in lijn met de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR)? Is je antwoord ‘nee’ of ‘geen idee’? Je hebt nog tot uiterlijk 1 juli 2026 de tijd om je statuten in lijn te brengen met de WBTR.
Meld je aan als je meer wil weten over de WBTR voor onze gratis webinar op 3 maart 2026, in samenwerking met MARK Advocaten!
—–
Programma – Dinsdag 3 maart:
19:30-19:40: Welkomstwoord door MOOIWERK/Breda Actief
19:40-20:10: uitleg van de WBTR door Jan van Gool van MARK Advocaten.
20:10-20:30: Mogelijkheid tot het stellen van vragen
Meer weten? Lees hieronder verder voor meer informatie:
——-
Waarom is deze wet relevant voor jouw (sport)vereniging of stichting?
De Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR) is 10 november 2020 aangenomen in de Eerste Kamer en is formeel in werking getreden op 1 juli 2021. Sportverenigingen en vrijwilligersorganisaties moesten zich vanaf die dag al aan de wet houden, maar kregen nog een paar jaar de tijd om hun statuten in lijn te brengen met de wet. De deadline daarvoor is bijna aangebroken. Je hebt nog tot 1 juli 2026 de tijd voor de gang naar de notaris! Het risico als je dit niet geregeld hebt? Het kan dan zijn dat bestuursbesluiten niet meer rechtsgeldig zijn. Dat wil je natuurlijk voorkomen.
Deze wet heeft een aantal zaken veranderd voor besturen van (sport)verenigingen/vrijwilligersorganisaties, zoals regeling voor meervoudig stemrecht en belet en ontstentenis. Zeggen deze termen je helemaal niks? Heb je nog niet alles op orde of ben je daar niet zeker van? Schrijf je in en zorg dat je alles weet om 1 juli 2026 alles goed geregeld te hebben!
💼Wat heb je nodig?
Een laptop, of computer met internet om het webinar te volgen
👥 Voor wie?
Dit webinar is speciaal voor (vrijwilligers)organisaties en sportverenigingen die aan de slag willen/moeten met de Wet Bestuur & toezicht rechtspersonen.
💡Onze tip
Kom samen met een andere vrijwilliger. Bedenk van tevoren: of je iets specifieks wil weten? Dan kan onze spreker Jan van Gool, jouw vragen mogelijk gelijk beantwoorden.
🧾Hoe werkt het?
Ongeveer een week voor aanvang krijg jij een herinneringsmail met alle aanvullende informatie.
✅Aanmelden of afmelden
Wil jij meedoen? Meld je dan snel aan door onder in de training te klikken op ‘ja ik ben er bij’. Kan jij onverwacht toch niet mee doen? Stuur dan uiterlijk 24 uur voor de start van de bijeenkomst een mailtje naar workshops@mooiwerkbreda.nl.
❓Vragen?
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem contact met ons op via workshops@mooiwerkbreda.nl – Wij helpen je dan graag verder!
RSVP to This Event
Ben jij erbij?
-
RSVP Now
Ja - Ik ben erbij!3
147 Plaatsen beschikbaar